دیوارنت
فروشگاه اینترنتی دیوارنت divarnet
فروشگاه اینترنتی دیوارنت divarnet

اینترنت ماهواره ای استارلینک SpaceX – پوشش جهانی تا سپتامبر ۲۰۲۱

اینترنت ماهواره ای استارلینک SpaceX – پوشش جهانی تا سپتامبر ۲۰۲۱، گوین شاتول، رئیس پروژه استارلینک starlink (اینترنت ماهواره ای شرکت اسپیس ایکس SpaceX )، روز سه شنبه بیان نمود:انتظار می رود Starlink که واحد اینترنت ماهواره ای SpaceX ایلان ماسک می باشد، بتواند پوشش جهانی مداوم را تا ماه سپتامبر ارائه نماید، گرچه پس از آن باید به دنبال تأییدیه های قانونی باشد.

وی در کنفرانس فناوری Macquarie Group (MQG.AX) از طریق پخش اینترنتی اظهار نمود: “ما با موفقیت ۱۸۰۰ ماهواره را مستقر نمودیم و هنگامی که تمام ماهواره ها به مدار عملیاتی خود رسیدند ، پوشش جهانی مداوم خواهیم داشت، بنابراین باید در بازه زمانی ماه سپتامبر باشد.” . گرچه ما عملیات نظارتی داریم که به تمام کشورها سفر نماییم و جهت ارائه خدمات مخابراتی و اینترنتی تأییدیه های لازم را اخذ نماییم.”

اینترنت ماهواره ای استارلینک SpaceX – پوشش جهانی تا سپتامبر ۲۰۲۱

اینترنت ماهواره ای استارلینک SpaceX - پوشش جهانی تا سپتامبر 2021

استارلینک قصد دارد در مجموع ۱۲۰۰۰ ماهواره با هزینه تقریبی ۱۰ میلیارد دلار مستقر نماید  و در حال حاضر خدمات اینترنت نسخه بتا Beta را در ۱۱ کشور ارائه می دهد.

ایلان ماسک، در ماه می May بیان نمود که برای شبکه ماهواره ای خود در مدار زمین بیش از ۵۰۰،۰۰۰ پیش سفارش برای سرویس اینترنت را دریافت نموده است و پیش بینی می نماید که هیچ مشکل فنی جهت برآوردن تقاضا وجود نداشته باشد.

Starlink SpaceX انتظار دارد که بتواند پوشش جهانی را در حدود سپتامبر ارائه دهد

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده، امسال طرح SpaceX را برای استقرار برخی از ماهواره های Starlink در مدار های پایینی زمین ( پایین تر از موقعیت برنامه ریزی شده) ، برای ارائه خدمات اینترنت، پهنای باند با سرعت بالا به افرادی که در حال حاضر فاقد دسترسی هستند ، تصویب نمود.

Starlink یکی از سازندگان ماهواره های کوچک می باشد که شامل Amazon.com (AMZN.O) Kuiper ، Britain’s OneWeb  ، venture capital-backed Planet و Raytheon Technologies Corp (RTX.N) Blue Canyon Technologies می باشد.

 

لینک های مرتبط

کابل فیبر نوری

کابل شبکه مسی

 

 

کورنینگ CORNING :


link

متز کانکت METZ CONNECT:

link

دیدگاه‌ها (۰)

*
*