دیوارنت
فروشگاه اینترنتی دیوارنت divarnet
فروشگاه اینترنتی دیوارنت divarnet

فیبر نوری مالتی مود OM5

فیبر نوری مالتی مود OM5، تاکنون فیبرهای نوری مالتی مود در یک باند باریک در طول موج ۸۵۰ nm ویا ۱۳۰۰ nm نانومتر عمل می کردند. تازه ترین نوع مالتی مد یا به روزترین آن به تازگی ارائه گردیده و فیبر نوری OM5 می باشد که با خواص انتقال گسترده در یک باند وسیع ۱۰۰ nm نانومتر برای فراهم کردن نیازسریع به پهنای باند بیشتر و بیشتر را فراهم می نماید. در فناوری OM5 (فیبر مالتی مودOM5)با توسعه پهنای باند و ایجاد فناوری بر پایه مالتی پلکس پهنای باند توانایی ایجاد چهار طول موج به طور همزمان در محدوده ۸۵۰ nm تا ۹۵۰ nm نانومتر فراهم شده است تا انتقال داده با پهنای باند وسیع تری صورت پذیرد.

فیبر نوری مالتی مود OM5

 

فناوری SWDM

واژه کلیدی این فناوری SWDM یا Shortwave Wavelength Division Multiplexing بهره مندی از فناوری مالتی پلکس در طول موج کوتاه می باشد که با ایجاد طیف نوری رنگی در محدوده ای ۱۰۰ نانومتری اقدام به جابه جایی پرظرفیت داده ها می نماید. میتوان ۴۰ GBit/s را در ثانیه با ایجاد چهار طول موج ۱۰ GBit/s گیگابیت بر ثانیه در فیبر فرستنده و گیرنده منتقل نمود و یا ۱۰۰ GBit/s گیگابایت بر ثانیه با ۴ طول موج ۲۵ GBit/s گیگابیت بر ثانیه.

 

سری OM5

محور انتقال فیبرنوری OM5 در ارتباط با فرستنده ها و گیرنده های SWDM نیزمی باشد که بدین ترتیب ظرفیت انتقال را افزایش می دهند، شایان ذکراست که تار نوری OM5 قطر هسته ای مشابه OM4 و OM3 دارد ( ۵۰/۱۲۵ ) اما فناوری ساخت آن متفاوت است گرچه مطابق استاندارد با مدل های پیشین مالتی مد سازگار است ، پیشرفت فناوری فیبر نوری پر کاربردترین کانکتور در این صنعت را به عنوان انتخاب اصلی زیر ساخت های پر سرعت نموده است: کانکتور LC-Duplex. فناوری OM5 از تمام فناوری های قبلی همانند OM4 و OM3 پشتیبانی می نماید. اتصالات و کابل ها هم کاملا سازگار میباشند. اما فیبر OM5 همراه با فرستنده های مناسب. توانایی انتقال طیف نوری را در پهنای باند تا چهار برابر بیشتر را ارائه می دهد.

 

کد رنگ بندی

METZ CONNECT در حال حاضر به عنوان یکی از نخستین تامین کنندگان آلمانی ، کابل ها، و اتصالات سربندی نهایی را با تکنولوژی توسعه یافته و تار نوری OM5 و اجزای OM5 بر اساس رنگ بندی تعریف شده توسط TIA ارائه می دهد. رنگ مشخص شده برای سری OM5 رنگ سبز لیمویی می باشد که در TIA-598 به طبقه بندی جدید اضافه خواهد گردید. توجه داشته باشد که آن را با نوع سینگل مود APC اشتباه ننمایید. فناوری bend insensitive فیبر غیر حساس در برابر خمش نیز به عنوان مطرح ترین فناوری در صنعت فیبر نوری، در تمامی محصولات متز کانکت به کار رفته است.
شرکت منتخب صنعت پارس به نمایندگی از برند متز کانکت METZ CONNECT مفتخر میباشد که در کشورعزیزمان ایران فناوری فوق را در سبد محصولات خود قرارداده و اقدام به ارائه مخصولات گروه OM5 به عنوان نخستین ارائه دهنده این فناوری در بازار ایران می باشد.

 

برگرفته از وب سایت منتخب صنعت پارس

دیدگاه‌ها (۰)

*
*