دیوارنت
فروشگاه اینترنتی دیوارنت divarnet
فروشگاه اینترنتی دیوارنت divarnet

۱۰ مرکز داده برتر در سال ۲۰۲۱

۱۰ مرکز داده برتر در سال ۲۰۲۱، کدام دیتا سنترها بیشترین تقاضا را برای مجموعه ها و ارتباطات دارند؟ آیا در صنعت مرکز داده ، امکانات و روندهایی وجود دارد که باید به آنها توجه کنیم؟
در این مقاله ، ۱۰ دیتا سنتر برتر در ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ را بر اساس تحلیل و بررسی Datacenters.com و منابع داده خارجی برجسته می نماییم. این مقاله به ما یک ایده جامع از مراکز داده که از نظر استراتژیک اهمیت دارند، می دهد و همچنین به ما اطلاعاتی از ارائه دهندگان اینترنت می دهد که بیشترین تقاضا را دارند و بالاترین سهم بازار را دارند.

۱۰ مرکز داده برتر در سال ۲۰۲۱

۱- مرکز داده Equinix DC2 ، اشبورن ، ویرجینیا
این دیتا سنتر در مرکز ” Data Center Alley ” در ساختمان مرکز تحقیقات Equinix Ashburn و مرکز داده Equinix DC2 Ashburn در ۲۱۷۱۵ Filigree Court ، Ashburn ، ویرجینیا ۲۰۱۴۷ واقع شده است. دیتا سنتر Equinix DC2 یازده کیلومتر از فرودگاه بین المللی Dulles فاصله دارد و در ۴۰ کیلومتری  واشنگتن واقع شده است.

منطقه اشبورن با توجه به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه انرژی (برق)، مالیات پایین و مشوق هایی که به اپراتور های مرکز داده در منطقه ارائه می شود و نزدیکی به نهادهای حیاتی در واشنگتن دی سی ، مدت هاست که بازار داغ مراکز داده به شمار می رود. شهرستان لودون ، جایی که اشبورن در آن قرار دارد، تخمین زده می شود که بیش از ۷۰ درصد ترافیک اینترنت جهان از طریق مراکز داده در این شهرستان هدایت می شود، و این منطقه را به عنوان محبوب ترین منطقه در ایالات متحده آمریکا تبدیل نموده است.

مرکز داده Equinix Ashburn DC2 دسترسی به یکی از برترین بازارهای تبادل داده در سواحل شرقی ایالات متحده آمریکا را ارائه می دهد. تسهیلات دیتا سنتر Equinix DC2 دسترسی به شبکه ای تا ۲۹۰ ارتباط مخابراتی، ISP ها، ارائه دهندگان خدمات شبکه و رمپ های ابری را فراهم می نماید. همچنین محل استقرار ۴۵۰ شرکت فناوری و ارائه دهنده راه حل های فناوری اطلاعات می باشد.

ساختمان دیتا سنتر Equinix DC2 دارای ۱۳۷۱۲,۴۴ متر مربع مساحت کل ، ۱۱۰۰۴٫۰۸ متر مربع فضای مرکز داده و ۵ مگاوات توان قطعی عملیاتی می باشد. دیتا سنتر DC2 بخشی از ساختمان Equinix بزرگتر می باشد که دارای بیش از ۱۰۳۷۹٫۵۹ متر مربع مساحت و ۳۷ مگاوات توان قطعی عملیاتی می باشد. این مرکز داده دارای یک منبع تغذیه واحد و هفت ترانسفورماتور قدرت است. همچنین دارای جریان ۴۸۰V – 3 فاز AC متناوب و توان DC برای تجهیزات مشتری است.

مرکز داده Equinix DC2 از نظر افزونگی و زمان کارکرد مرکز داده، استانداردهای طبقه بندی Tier III را برآورده می نماید. از خصوصیات این مرکز داده افزونگی توان مولد N+1 و افزونگی خنک کننده N+1 می باشد. دیتا سنتر Equinix 99.999 %  SLA انرژی را دارا می باشد.

 

مرکز داده Equinix DC2 ، اشبورن ، ویرجینیا

 

۲- دیتا سنتر Equinix NY4 Data Center, Secaucus, نیوجرسی

مرکز داده Equinix NY4 نیویورک، واقع در جاده ۷۵۵ Secaucus Road ، Secaucus ، نیوجرسی، ۱۰ کیلومتری شمال غربی بورس نیویورک (NYSE) می باشد. در امتداد رودخانه هادسون و نزدیک I-95 ، این مرکز داده Equinix در یک بخش صنعتی در نیوجرسی واقع شده است که بسیار نامناسب و دارای خیابان های صنعتی ، پر از زباله، ساختمان های ویران شده و موارد مشابه می باشد.

بر خلاف ظاهر ، مرکز داده Equinix NY4 نیویورک یکی از مهم ترین گره های سیستم مالی ایالات متحده آمریکا می باشد. بیش از ۴۹ مرکز تبادل مختلف وجود دارد که فضا را در NY4 در Secaucus ، NJ تصرف نموده است. بیش از ۶۳۰۰ شرکت در این مکان به یکدیگر متصل می شوند. این مرکز داده شامل صندوق های تأمینی، موسسات مالی و بانکی، معامله گران ماهر، شرکت های مخابراتی و داده می باشد.

مشخصات تاسیسات این مرکز داده چیست؟ دیتا سنتر Equinix NY4 دارای ۳۱۴۹۱٫۰۶ متر مربع فضای کلی، ۱۴۱۰۰٫۰۸ فضای مرکز داده و ۱۸٫۵ مگاوات توان قطعی عملیاتی می باشد. مرکز داده NY4 به عنوان یک تأسیسات مستقل، دسترسی سریع به یک اکوسیستم تجاری الکترونیکی عظیم را ارائه می دهد. این تاسیسات در ردیف تاسیسات Tier III طبقه بندی می شود و دارای افزونگی توان مولد N+1 و افزونگی خنک کننده N+2 می باشد.

از نظر قابلیت اتصال ، NY4 دارای تعداد ۹۱ ISP فعال ، شرکت مخابراتی ، ارائه دهندگان خدمات شبکه از جمله بسیاری از رهبران صنعت مانند AT&T ، Verizon ، CenturyLink ، Zayo ، Comcast Business ، Cogent ، GTT ، NTT ، Masergy و Colt است.

مرکز داده Equinix NY4 uinix NY4 منطبق بر استاندارد های ، FISMA ، SOC 2 Type 2 ، ISO 27001 ، HIPAA-HITECH ، PCI-DSS ، NIST 800-53 ، SOC 1 Type 2 می باشد.

 

دیتا سنتر Equinix NY4 Data Center, Secaucus, نیوجرسی

۳- مرکز داده CoreSite LA1 ، لس آنجلس ، کالیفرنیا

مرکز داده CoreSite LA1 لس آنجلس در ۶۲۴ S. Grand Ave. ، لس آنجلس، کالیفرنیا ۹۰۰۱۷ در ساختمان نمادین One Wilshire واقع شده است. CoreSite LA1 لس آنجلس به عنوان دروازه ورود به آسیا با چندین کابل اینترنت فیبر نوری دریایی در این تأسیسات شناخته می شود. CoreSite LA1 یکی از متراکم ترین اکوسیستم های مرکز داده در جهان می باشد که دارای نزدیک به ۳۰۰ شبکه است و مستقیماً بر روی رمپ به ارائه دهندگان ابر عمومی مقیاس بزرگ می رود.

در پردیس مرکز داده CoreSite لس آنجلس ، مشتریان می توانند از امکانات مرکز داده CoreSite LA2 ، LA3 و LA4 واقع در نزدیکی، به اتصال مستقیم به امکانات CoreSite LA1 دسترسی داشته باشند. فضای مقیاس پذیر و قابلیت های اتصال، محوطه مرکز داده CoreSite لس آنجلس را برای شرکت هایی که به دنبال حمایت از تحول دیجیتال و برنامه های کاربردی فناوری اطلاعات هستند ، گزینه برتر می نماید.

One Wilshire که در سال ۱۹۶۶ ساخته شد، دارای ۱۳۸۴۲٫۵۵ متر مربع فضای مرکز داده و ۱۵ مگاوات توان عملیاتی می باشد. این ساختمان آخرین بار در سال ۲۰۱۴ بازسازی شده است و جزء تاسیسات TierIII محسوب می شود. از دیدگاه افزونگی مرکز داده، CoreSite LA1 دارای افزونگی UPS N+1 ، افزونگی توان مولد N+1 و افزونگی خنک کننده N+1 می باشد.

CoreSite LA1 منطبق بر استاندارد های مرکز داده HIPAA ، ISO 27001 ، PCI-DSS ، SOC2 و SOC 1 (SSAE-16) می باشد.

 

مرکز داده CoreSite LA1 ، لس آنجلس ، کالیفرنیا

 

۴- مرکز داده Equinix MI1 ، میامی ، فلوریدا

در صورتی که مرکز داده One Wilshire دروازه ورود به آسیا باشد، NAP آمریکا دروازه ورود به آمریکای لاتین می باشد. مرکز داده Equinix MI1 مبادله تجاری بین المللی میامی (IBX®) است و دسترسی به کابل های فیبر نوری زیر دریایی، خدمات مخابراتی دیپلماتیک وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا و بیش از ۶۰۰ مشتری تجاری را فراهم می نماید.

دیتا سنتر Equinix MI1 Miami در ۵۰ NE 9th Street ، میامی، فلوریدا ۳۳۱۳۲ واقع شده است. Equinix NAP آمریکا و همچنین ۲۹ مرکز داده دیگر را از Verizon در سال ۲۰۱۷ خریداری نمود و۱۰۹۳ رک و ۴ مگاوات ظرفیت توان اضافه نمود و در مجموع شامل ۶،۴۸۹ رک در سال ۲۰۱۸ گردید.

مرکز داده Equinix MI1 یک ساختمان شش طبقه با ۷۵۰،۰۰۰ متر مربع فضا جهت ساختن مرکز داده می باشد. این مرکز داده در طبقه بندی IV با افزونگی توان مولد(N+1) و زیرساخت خنک کننده (۲ * N+1) قرار دارد. این ساختمان با پنل های بیرونی بتنی و فولادی به ضخامت هفت اینچ طراحی شده است که قادر به مقاومت در برابر طوفان درجه ۵ هستند. این بنا ۳۲ فوت بالاتر از سطح دریا ساخته شده است.

دیتا سنتر Equinix MI1 دارای استانداردهای انطباق و مقررات NIST-800/FISMA ، SOC 1 Type II ، PCI-DSS ، SOC 2 Type II و ISO 27001 می باشد.

 

مرکز داده Equinix MI1 ، میامی ، فلوریدا

 

۵- دیتا سنتر Digital Realty 350 E Cermak ، شیکاگو ، ایلینوی

مرکز داده و۳۵۰ Cermak Road Digital Realty واقع در شهر شیکاگو ۳۵۰ E Cermak Road ، IL 60623 به عنوان اصلی ترین مرکز داده تجمیعی با توان عملیاتی متقابل، امکانات ارتباطی و شبکه مخابرات گسترده در غرب آمریکا شناخته می شود.

دیتا سنتر ۳۵۰ E Cermak بیش از ۱۰۰ سال پیش به عنوان یک چاپخانه صنعتی ساخته شده است، با بروز رسانی های گسترده و بازسازی مجدد به یکی از بزرگترین مراکز داده در جهان تبدیل شده است. Digital Realty 350 E Cermak Rd دارای ۱۰۲۱۹۳٫۳۴ متر مربع فضای مرکز داده و دارای بیش از ۱۰۹ مگاوات زیرساخت توان عملیاتی می باشد.

این مرکز داده مستقل بیش از ۹۵ مشتری سازمانی ، ۲۵ ارائه دهنده خدمات ابری، ۱۰ ارائه دهنده محتوا ، ۳۵ ارائه دهنده فناوری اطلاعات و ۹۰ ارائه دهنده خدمات شبکه را شامل می شود.

واقعیت مجازی بسیاری از گزینه های راه اندازی تجمعی و ارتباطات شبکه را ارائه می دهد. مشتریانی که مایل به راه اندازی یک رک کامل نمی باشند، بسیاری از ارائه دهندگان مرکز داده وجود دارد که می توانند مجموعه مشترکی مانند INAP ، Steadfast Networks و Colocation America را ارائه دهند.

 

 

دیتا سنتر Digital Realty 350 E Cermak ، شیکاگو ، ایلینوی

 

۶- دیتا سنتر ۵۶ Marietta Street ، آتلانتا ، جورجیا

دیتا سنتر ۵۶ Marietta Digital Realty اصلی ترین دیتا سنتر ارتباطی آتلانتا، در جورجیا می باشد. دیتاسنتر Ashburn Equinix شهر اشبورن که در ۱۰۳۰ کیلومتری دیتا سنتر ۵۶ Marietta Street قرار دارد، تنها دیتا سنتری در ایالت متحده آمریکا است که می تواند با زیر ساخت های مرکز داده Marietta رقابت نماید. امکانات قابل توجه مرکز داده با زیرساخت های مشابه ۵۶ Marietta شامل NAP Americas Miami ، فلوریدا (۱۰۳۰ کیلومتر) ، ۳۵۰ E Cermak Chicago ، Illinois و Infomart Dallas ، Texas(1255 کیلومتر) می باشد.

مرکز داده ۵۶ Marietta واقع در مرکز شهر آتلانتا، بزرگترین مرکز شرکت های مخابراتی جنوب شرقی می باشد. بیش از ۱۹۰ ISP ، شرکت مخابراتی و ارائه دهندگان خدمات شبکه در این منطقه وجود دارند از جمله CenturyLink ، CBTS ، Verizon ، AT&T ، Zayo ، Comcast Business ، Cogent ، GTT ، Fiberlight ، LUME ، Orange Business Services ، NTT.

دیتا سنتر Marietta دارای ۱۴۲۱۴٫۱۶ متر مربع فضای مرکز داده و ۱۰ مگاوات توان عملیاتی می باشد. این ساختمان که در سال ۱۹۱۷ ساخته شده، ۱۲ طبقه و دو زیرزمین دارد. از فولاد و بتن ساخته شده است و نمای آجری دارد.

مرکز داده ۵۶ Marietta از لحاظ افزونگی و به روز بودن: افزونگی ۲N ، افزونگی توان انرژی N+1 و افزونگی سیستم خنک کننده N+1 را ارائه می دهد.

 

 

 

دیتا سنتر 56 Marietta Street ، آتلانتا ، جورجیا

 

۷- مرکز داده Equinix DA1 ، دالاس ، تگزاس

مرکز داده Infomart Dallas در آزادراه ۱۹۵۰ North Stemmons ، دالاس، تگزاس واقع شده است. در سال ۲۰۱۸ توسط Equinix از ASB Investments به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار خریداری شد.

این مرکز داده به عنوان بزرگترین ساختمان در دالاس، ۱۳۹۳۵۴٫۵۶ متر مربع فضا دارد. در ساختمان Infomart چهار مرکز داده Equinix Dallas Exchange Business Exchange (IBX®) (Equinix DA1 ، DA2 ، DA3 و DA6) قرار دارد. اینفومارت دالاس هشت کیلومتر از فرودگاه Dallas Love Field و ۱۴  کیلومتر از مرکز شهر دالاس، تگزاس فاصله دارد.

شهر دالاس با دارا بودن تعداد زیادی شرکت های مخابراتی، مرکز اصلی ارتباطات جنوب ایالات متحده آمریکا به شمار می رود. بسیاری از این شرکت ها بخشی از اکوسیستم شرکت های مخابراتی، ISP ها ، ارائه دهندگان خدمات شبکه، ارائه دهندگان خدمات محلی و ارائه دهندگان خدمات ابری در ساختمان مرکز اطلاعات Equinix Infomart – AT&T ، Verizon ، CenturyLink ، Zayo ، BT ، Spectrum ، Comcast Business قرار دارند. در مجموع، بیش از ۱۴۰ شرکت مخابراتی و چهار شبکه ابری در این منطقه وجود دارد.

مرکز داده Equinix DA1 دالاس ، Suite 1034 را در ساختمان Infomart اشغال کرده است. Dallas DA1 دارای ۵۷۲۰٫۳۱ متر مربع مساحت کل و ۲۸۲۰٫۰۷ متر مربع فضای دیتا سنتر است. همچنین از قابلیت افزونگی N+1 برای زیرساخت های انرژی یا توان عملیاتی و سرمایش برخوردار است. Equinix دارای ۹۹٫۹۹۹ SLA از نظر توان عملیتانی را ارائه می دهد.

 

 

مرکز داده Equinix DA1 ، دالاس ، تگزاس

 

۸- دیتا سنتر Digital Realty 60 Hudson ، نیویورک سیتی، نیویورک

دیتا سنتر Digital Realty 60 Hudson ، که در گذشته به عنوان ساختمان وسترن یونیون شناخته می شد، در خیابان ۶۰ هادسون، نیویورک واقع شده است. این ساختمان در سال ۱۹۳۰ ساخته شده است، یکی از چندین ساختمان مخابراتی به سبک آرت-دکو بود که توسط رالف توماس واکر طراحی شد.

مرکز داده Digital Realty 60 Hudson (JFK12) یک ساختمان ۲۴ طبقه می باشد که ۳۷۱ فوت ارتفاع دارد و در مرکز شهر در محله Tribeca منهتن، شهر نیویورک واقع شده است. این مرکز داده یک مرکز کامل شهری بین خیابان هادسون ، خیابان توماس، خیابان ورث و وست برادوی را شامل می شود.

این مرکز داده ، دارای یک ساختمان به مساحت ۱۶۷۲۲۵٫۴۷ متر مربع، ۱۵۲۳۶٫۰۹ متر مربع فضای مرکز داده و ۳٫۷۵ مگاوات توان عملیاتی می باشد. ظرفیت انرژی تاسیسات بین ۸۰-۱۲۵ وات/فوت مربع می باشد.

از دیدگاه اتصال به اینترنت و شبکه ، Digital Realty 60 Hudson یکی از مهمترین امکانات مرکز داده ذخیره سازی و ارتباطات در جهان است. بیش از ۲۰۰ شرکت مخابراتی ، ISP و ارائه دهندگان خدمات شبکه در مرکز مرکز داده هادسون ۶۰ قرار دارند.

 

دیتا سنتر Digital Realty 60 Hudson ، نیویورک سیتی، نیویورک

 

۹- دیتا سنتر Netrality 1102 Grand ، کانزاس سیتی ، میسوری

مرکز داده Netrality 1102 Grand در ۱۱۰۲ Grand Blvd ، کانزاس سیتی، میسوری یکی از جامع ترین شبکه ها و محیط های به هم پیوسته در مرکز میانه غربی می باشد. این دیتا سنتر در قلب شهر کانزاس قرار دارد و خارج از مناطق زلزله خیز می باشد. این تأسیسات همچنین خارج از موقعیت سیلاب های ۱۰۰ ساله می باشد.

از لحاظ مشخصات، مرکز داده Netrality دارای ۱۴۵۰۳٫۷۴ متر مربع مساحت کل و ۵ مگاوات توان قطعی عملیاتی می باشد. منبع تغذیه متنوع ۱۳۲۰۰ ولت توسط Kansas City Power & Light (KCP & L) ارائه می شود. توان مولد پشتیبان شامل N+1 با ۴۰۰۰ کیلووات انرژی پشتیبان می باشد. سیستم UPS دارای ۲N با ۲٫۰۴۰ کیلو ولت انرژی می باشد. مرکز داده Grand همچنین N+1 افزونگی سیستم خنک کننده با واحدهای CRAC را دارا می باشد.

Netrality رک جزئی ، رک کامل ، فضای ویژه در دیتا سنتر ، بخش های خصوصی و ده ها هزار متر مربع مساحت جهت ساخت متناسب با محل نگهداری ارائه می دهد.

Netrality 1102 Grand علاوه بر ذخیره سازی ، یک مرکز داده اتصال اصلی با سرور های Meet-Me-Rooms متعلق به ساختمان و مدیریت شده می باشد و مشتریان می توانند از بین ۴۲ مرکز مخابراتی ، ISP و ارائه دهندگان خدمات شبکه در محل را انتخاب و استفاده نمایند.

 

 

 

دیتا سنتر Netrality 1102 Grand ، کانزاس سیتی ، میسوری

 

 

۱۰- دیتا سنتر DataBank لاس وگاس ، نوادا

مرکز داده DataBank  در ۷۱۸۵ Pollock Dr ، لاس وگاس، نوادا واقع شده است. این مرکز دارای بیش از ۹۳۰ متر مربع فضا با دسترسی به ۴ مگاوات توان قطعی می باشد که بتواند تقاضای منطقه و مرکز داده بزرگترین شرکت های شهر را برطرف نماید. این مرکز داده با فرودگاه بین المللی مک کاران پنج دقیقه فاصله دارد.

مرکز داده DataBank لاس وگاس یکی از مهم ترین دیتا سنتر های ایالات متحده آمریکا می باشد. این شهر به دلیل نزدیک بودن به کالیفرنیا ، گزینه های انرژی های تجدیدپذیر ، ظرفیت موجود و هزینه مقرون به صرفه انرژی، مزایای بسیاری را به عنوان محل استقرار این مرکز داده ارائه می دهد. به نظر می رسد تقاضا برای این دیتا سنتر با گذشت زمان افزایش می یابد زیرا لاس وگاس به عنوان یک منطقه جهت سرگرمی های می باشد. امتیاز های مالیاتی و قیمت گذاری منحصر به فرد خدمات همچنان سازمان ها را به این منطقه ترغیب می نماید.

استاندارد ها و گواهینامه های این دیتا سنتر شامل SSAE-16 Type 1 ، ISO 27001 ، HIPAA ، PCI-DSS ، FISMA ، FedRAMP ، NIST 800-53 ، SOC 1 ، SOC 2 ، SOC 3 ، SSAE-18 می باشد.

مرکز داده DataBank لاس وگاس ، لاس وگاس ، نوادا

لینک های مرتبط

استاندارد های دیتاسنتر ها

طراحی دیتا سنتر

کابل فیبر نوری

کابل شبکه مسی

 

 

کورنینگ CORNING :


link

متز کانکت METZ CONNECT:

link

دیدگاه‌ها (۰)

*
*