دیوارنت
فروشگاه اینترنتی دیوارنت divarnet
فروشگاه اینترنتی دیوارنت divarnet

کابل فیبر نوری تایت بافر چیست

کابل فیبر نوری تایت بافر چیست

کابل‌ فیبر نوری تایت بافر ( بافر دار tight buffered ) اشاره به طراحی ساختاری تار فیبر نوری دارد که مجهز به روکش ۹۰۰ میکرومتری (میکرونی) می باشد، فیبر های نوری با ساختار تایت بافر یا بافر محکم، به سبب دارا بودن روکش ۹۰۰ میکرومتر دارای مقاومت بیشتری در شرایط خمیدگی می باشند و بیشتر در محیط های داخلی و در کابل های فیبر نوری داخلی یا indoor مورد استفاده قرار می گیرند. تار های فیبر نوری تایت بافر معمولا توسط نخ های آرامید یا اعضای استحکام شیشه ای قرار می گیرند و در نهایت توسط ژاکت بیرونی LSZH پوشانده شده‌ و احاطه شده‌اند.

کابل فیبر نوری - تفاوت لوز تیوب و تایت بافر

کابل فیبر نوری تایت بافر چیست

کابل های فیبر نوری تایت بافر را می توان هم در داخل (ایندور Indoor) و هم در فضای باز (اوتدور Outdoor) استفاده نمود و به گونه ای طراحی شده اند که مواد بافر در تماس مستقیم با فیبر باشد. ساختار تایت بافر از هر تار فیبر نوری در طول فرآیند نصب، مسیریابی و اتصال محافظت می نماید.

کابل فیبر نوری Pre-terminated fiber

کاربرد اصلی کابل‌های تایت بافر، که به عنوان کابل رایزر یا کابل توزیع فیبر نیز شناخته می‌شود، در داخل ساختمان‌ها و تاسیسات است و عموماً بر روی سینی‌های کابل یا در مجاری به شکل کانالی نصب می‌شوند. بنابراین برای شبکه های داخلی تاسیسات و یا ساختمان ها مناسب هستند.

کابل های فیبر نوری تایت بافر دارای دو نوع اصلی از لحاظ ساختار کابلی می باشند، ساختار کابل breakout (همچنین به عنوان کابل های fan-out در دیتا سنتر ها یا مرکز داده شناخته می شود) و ساختار توزیع distribution. طراحی کابل توزیع distribution فشرده تر از ساختار breakout است، با این حال، فیبر های نوری تایت بافر داخل کابل جهت محافظت تنها در یک ژاکت بیرونی قرار می گیرند.

کابل فیبر نوری تایت بافر توزیعی distribution

کابل فیبر نوری توزیعی تایت بافر

در داخل کابل های breakout، هر تار فیبر نوری تکی یا سیمپلکس دارای عضو و ژاکت استحکام نخ آرامید است. این زیر واحدها در یک نوار پلی استر پیچیده شده و در نهایت توسط وکش LSZH پوشانده شده اند. این بدان معنی است که کابل را می توان به کابل های سیمپلکس جداگانه جهت استفاده مستقل تقسیم نمود. کابل های breakout برای تاسیساتی طراحی شده اند که نیاز به طراحی قابل اعتماد دارند که در آن محافظت در برابر سایر مکانیک ها و محیط مورد نیاز است. مهمترین استفاده از کابل‌های breakout از کابل‌ها از پیش سربندی شده جهت ایجاد اتصالات مستقیم و اجرای بدون سربندی فیبر و مستقیم پچ پنل‌ها به یکدیگر هستند. ( Pre-terminated fiber cabels )

کابل فیبر نوری breakout

کابل فیبر نوری تایت بافر breakout

تفاوت فیبر نوری تایت بافر و لوز تیوب

اطلاعات بیشتر در مورد کابل های فیبر نوری :

link

 

تجهیزات فیبر نوری:

link

دیدگاه‌ها (۰)

*
*